سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : سه شنبه 27 اردیبهشت 1401
  • 1398/11/15 - 12:52
  • 822
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری

مرکز جامع رشد و نوآوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران افتتاح شد

سورنا ستاری، مرکز جامع رشد و نوآوری واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران را افتتاح کرد. 10 شرکت دانش‌بنیان برتر مستقر در این مرکز رشد واحدهای فناور، دستاوردهایشان را به معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری معرفی کردند.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی این مرکز جامع رشد و نوآوری واحدهای فناور با  حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران افتتاح شد.

این مرکز جامع رشد و نوآوری، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران میزبان 194 نیروی انسانی دانش‌آموخته و 43 محصول دانش‌بنیان ایران‌ساخت شده است.

این شرکت‌ها که در حوزه‌های میکروالکترونیک، نانوالکرتوینیک، پلیمرها، فلومتر و سیالات ، آزمونگر سامانه های هوایی، ساخت رادار، مکانیک، مکانیک، مکاترونیک فعال هستند به گردش مالی بیش از 157 میلیارد تومان رسیده‌اند.

194ا از جمع فعالان مشغول به کار در شرکت های دانش بنیان این مرکز رشد،  158 نفر به صورت تمام وقت و 36 نفر پاره وقت فعالیت دارند که 20 دانش آموخته دکتری در میان آنان فعالیت دارند.

بالغ بر 43 محصول دانش بنیان توسط این ده شرکت تولید شده و با رسیدن به مرحله تجاری سازی گردش مالی 157 میلیارد تومانی را به همراه داشته است.

حمایت از تبدیل پژوهش‌ها به فناوری به منظور حمایت از توسعه فناوری های جدید از اهداف سازمان پژوهش های علمی و صنعتی است و این فضا با هدف تحقق این منظور تجهیز و در اختیار فعالان فناور شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته است.

همچنین حمایت هایی از جمله حمایت های ارتباطی ، تعامل با بازار، تعامل با صندوق های سرمایه‌گذاری، راهبری و مالکیت فکری به این شرکت ها ارائه می‌شوند که به عنوان فناوری موتور محرک پژوهش به فناوری شناخته می شوند.

 

پایان پیام/24

 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر
  • کد خبر : 49158
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت