سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 12 آذر 1400
  • 1398/12/10 - 08:27
  • 496
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مغزهایی آگاه

«آگاهی از مغز» عنوان یک هفته است. هفته‌ای که در آن با برنامه‌های گوناگون توسط اساتید و متخصصان حوزه علوم شناختی برای ترویج و فرهنگسازی این حوزه گام برداشته می‌شود.

این هفته بین المللی است و در کشورمان نیز تا کنون چهار دوره آن اسفندماه با حمایت‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی برگزار شده است. امسال نیز قرار بود به رسم سال‌های گذشته این رویداد اسفندماه برگزار شود.

اما شیوع ویروس کرونا برگزاری این رویداد را مانند بسیاری از برنامه‌های دیگر به تعویق انداخت. زیرا حفظ سلامت مردم موضوعی مهم است و این هفته نیز با برگزاری برنامه‌های متفاوت قصد دارد به نوعی به مردم برای قرار گرفتن در مسیر سلامت کمک کند.

 

پس پنجمین دوره هفته آگاهی از مغز اواخر فروردین ماه سال آتی همزمان با هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی برگزار می‌شود.

 

هدف از برگزاری این هفته ارتقای دانش و افزایش سطح آگاهی عموم مردم از ساختار و عملکردهای مغز است. پس با برگزاری برنامه‌های مختلف مانند برپایی سخنرانی و نشست توسط محققان این حوزه دانش و اطلاعات مردم از مغز و توانمندی‌هایش افزایش می‌یابد. 

همچنین ارائه آموزش‌ها و طرح‌های تحقیقاتی انجام شده در حوزه شناسایی بیماری‌ها و اختلالات مغزی و پیشگیری و درمان آنها از دیگر برنامه‌های این هفته است. برگزارکنندگان این هفته قصد دارند با برنامه‌های مختلف آموزشی و علمی در مسیر اطلاع رسانی نسبت به ارتقای توانمندسازی مغز و راه‌های جلوگیری از کاهش توانایی آن گام بردارند.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۲۵

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر
  • کد خبر : 49668
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت