سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 13 آذر 1400
  • 1398/11/12 - 14:12
  • 515
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پارامترهای الکتریکی با دستگاه بومی سنجش می‌شود

صنعت برق یکی از مهم‌ترین صنایع اقتصادی کشور و جهان است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ایجاد ارزش‌افزوده و مسیر رشد اقتصاد کشورها نقش دارد. این صنعت به عنوان صنعت زیر بنایی و مادر نقش مهمی در توسعه اقتصادی و رفاه جوامع دارد.

یک شرکت دانش‌بنیان توانسته با چندین سال تحقیق و پژوهش به دانش تولید دستگاه اندازه‌گیری پارامترهای الکتریکی دست پیدا کند.

سید حسین قرشی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «الکا نیرو افزار» درباره محصول دانش‌بنیان این شرکت گفت:‌ دستگاه اندازه‌گيری پارامترهای الکتريکی ENA90، برای نمایش، ذخیره، آنالیز مقادیر پارامترهای اصلی یک سیستم الکتریکی با کلاس دقت 0.2 طراحی و تولید شده است.

وی ادامه داد: فرکانس نامی این دستگاه 50 هرتز و دامنه تغییرات فرکانس آن از 45 تا 55 هرتز است.

این فعال فناور درباره شرایط کار محیطی این دستگاه بیان کرد: این تجهیز مناسب کار در دماي منفی 20 تا مثبت 60 درجه سانتی گراد است و توانایی کار در رطوبت 90 درصد را دارد.

قرشی گفت: در این دستگاه، امکان تعریف صفحات مختلف براي نمایش پارامتر ها، نمایش انرژی اکتیو و راکتیو ورودي و خروجی به صورت 12 رقم با ممیز شناور با تغییر واحد در دو جهت، اندازه‌گیری توان اکتیو و راکتیو تک فاز و سه فاز و جهت آن (پوشش4 ناحیه)، اندازه گیری جریان، توان ظاهری و ضریب توان هر فاز و مجموع و نامتعادلی جریان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «الکا نیرو افزار» افزود: نمایش نمودار و بیشترین و کمترین آن براي هر پارامتر در تاریخ و بازه زمانی مورد نظر و همچنین ثبت اطلاعات شروع و خاتمه خطا و اتفاق براي پارامترهاي مختلف و تعریف باند خطا در این دستگاه وجود خواهد داشت.

وی درباره میزان اشتغال‌زایی این شرکت بیان کرد: در این شرکت به صورت مستقیم برای 4 نفر و غیرمستقیم برای 12 نفر شغل ایجاد شده است.

این فعال فناور همچنین گفت: پیش‌تر نمونه مشابه این محصول از خارج وارد کشور می‌شد و اکنون وارداتی صورت نمی‌گیرد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «الکا نیرو افزار» به کاربرد این تجهیز در صنایع مختلف اشاره و بیان کرد: از این دستگاه در کارخانه‌های بزرگ مانند کارخانه‌های فولاد، کارخانه‌های سیمان و همچنین پست‌های انتقال و توزیع برق کاربرد فراوانی دارد.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

پایان پیام/

 

اخبار مرتبط

* تفاهم‌نامه همکاری در حوزه صنعت برق ایران امضاء شد

* تولید پودر نانو برای مصارف صنعتی در کشور

* ایجاد شبکه توسعه فناوری توربین انبساطی سازماندهی می‌شود

* نمايش توانمندي ايرانيان با استقبال مواجه شد

* «سیستم گاورنر دیجیتال» برای نیروگاه‌های برق - آبی کشور طراحی شد

 

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 49067
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت