سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 11 تیر 1401
  • 1397/05/09 - 14:38
  • 2075
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی؛

پانزدهمین دوره چالش بین‌المللی ببراس در ایران برگزار می‌شود

آخرین مرحله از چالش بین‌المللی ببراس در علوم رایانه و تفکر رایانشی با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار می شود.

 

 

آخرین مرحله از  چالش بین‌المللی ببراس در علوم رایانه و تفکر رایانشی با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار می شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرحله سوم و نهایی پانزدهمین دوره چالش بین‌المللی ببراس روزهای یازدهم و دوازدهم مردادماه سال جاری در پژوهشگاه دانش های بنیادی و با حضور 100 دانش آموز برگزیده از سراسر کشور برگزار می شود.

آخرین مرحله از چالش بین المللی ببراس توسط موسسه فرهنگی فاطمی و با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار می شود. این چالش یک مسابقه ترویجی آنلاین است که با هدف آشنا کردن دانش آموزان با مفاهیم علوم رایانه و تفکر رایانشی در بیش از 60 کشور جهان برگزار می شود. این ابتکار جهانی می کوشد در قالب چالشی انگیزشی، فرصت توجه به علوم رایانه و تفکر رایانشی را برای مخاطبانش در سراسر دنیا فراهم کند.

مرحله نخست این چالش در زمینه رایانه، سال گذشته به صورت آنلاین برگزار شد که دانش آموزان می توانستند از مدرسه، منزل یا هر مکانی که به اینترنت دسترسی داشتند در این مرحله شرکت کنند. 

چالش ببراس مجموعه ای از مساله های کوتاه و نیمه بلند تعاملی یا چند گزینه ای است که معماهای ببراس نامیده می شود. این مساله ها ارتباط تنگاتنگی با مفاهیم علوم رایانه دارند؛ با این حال دانش آموزان حتی در دوره ابتدایی هم می توانند آنها را بدون داشتن دانش قبلی در علوم رایانه حل کنند.

در واقع معماهای ببراس بدون آنکه دانش آموزان را درگیر مساله های پیچیده فنی کند، آنها را با جنبه هایی از تفکر رایانشی و مفاهیمی از علوم رایانه مانند اطلاعات، ساختارهای گسسته، محاسبات و پردازش داده ها و روش های الگوریتمی آشنا می کند. فراهم کردن فرصت یادگیری علوم رایانه و تفکر رایانشی برای همه دانش آموزان از سراسر کشور از ضروریات دنیای امروز است.

در همین راستا این مسابقه جذاب ترویجی با اهدافی چون «تغییر نگرش و ارتقای درک عمومی مردم نسبت به علوم رایانه و تفکر رایانشی»، «آموزش و ترویج مفاهیم و مبانی علوم رایانه و تفکر رایانشی» و «تربیت معلمان و مربیان علوم رایانه»برگزار می شود.

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 36473
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت