سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 13 آذر 1400
  • 1398/11/20 - 12:17
  • 536
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حمایت فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان:

پنجمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا برگزار می‌شود

دانش آموزان سراسر کشور تا کنون بیش از 1100 پروژه علمی و پژوهشی را به دبیر خانه این رویداد ارسال کرده اند.پنجمین رویداد ملی دانش آموزی ابن سینا با هدف شناسایی استعدادهای درخشان برگزار می‌شود.

این رویداد که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر گزار می‌شود، شامل بخش های مختلف، مسابقه، کارگاهی و آموزشی است.

 

این جشنواره در۲۱ و ۲۲ فروردین ماه سال ۹۹ برگزار می شود و هدف از برگزاری آن شناسایی استعدادهای مختلف نوجوانان و جوانان و جهت بخشی به ایده‌های آنها برای ساخت آینده ایران عنوان شده است.

پس از اتمام فرایند داوری، از پروژه‌های برگزیده در این جشنواره تقدیر می‌شود و مقالات برتر دانش آموزی در مجلات معتبر بین‌المللی چاپ خواهد شد.

 همچنین کسب و کارهای برتر دانش آموزی به شتاب دهنده‌های معتبر معرفی و برگزیدگان جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا به مسابقات و جشنواره های بین المللی اعزام می‌شوند.

برگزیدگان دوره قبل این جشنواره، موفق به کسب ۱۵ مدال طلا، ۹ مدال نقره و ۱۱ مدال برنز شدند. همچنین برگزیدگان موفق به دریافت جایزه ویژه برترین ایده جهانی و جایزه ویژه انجمن زنان کارآفرین جهان در مسابقات و جشنواره های بین المللی شدند.

 

بنا بر اعلام مسئولین این رخداد علمی، در حاشیه پنجمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا نمایشگاهی با حضور تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات آموزشی و صنایع مرتبط با عنوان "نمایشگاه مدرسه هزاره سوم"برگزار خواهد شد.

«المپیاد علمی علوم پایه»، «ماراتون برنامه نویسی»، «ماراتون استارتاپی»، «سمینارهای علمی»، «دستاوردها و اختراعات»، «فیلم کوتاه و انیمیشن» و « محتوای دیجیتال» حوزه‌های هستند که در آنها دانش آموزان به رقابت خواهند پرداخت.

 

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/33

 


اخبار مرتبط:

ثبت‌نام سومین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی سال 97-96

بزرگترین مسابقه ایده های خلاقانه دانش آموزان در حوزه زیست فناوری

علم‌آموزی کودکان و نوجوانان در «شهر دانایی»

از 110 اختراع ایرانی حفاظت شد

آینده اقتصاد کشور میدان هنرنمایی جوانان دانش‌بنیان و استارتاپی است


  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 49269
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت