سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 11 تیر 1401
  • 1398/11/06 - 09:30
  • 865
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری

کتاب دوسالانه «خانه نوآوری» منتشر شد

خانه نوآوری مکانی است که سرعت رسیدن به ایده‌ها را شتاب می‌دهد و از حامیان نوآوری‌های جوانان است. این مکان که با حمایت‌های ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است به تازگی در کتابی در قالب یک گزارش فعالیت‌ها و اقدامات خود را تشریح کرده است.

مخاطب در بخش آغازین کتاب با مدل‌های رشد استارتاپ‌ها و فعالیت‌های شتابدهی آشنا می‌شود. پس از آن نیز مطالعه تجربیات یکی از سرمایه‌گذاران موفق روی استارتاپ‌ها و افراد موثر دیگر در زیست بوم فناوری و نوآوری خالی از لطف نیست. همچنین در این گزارش با بیش از 40 استارتاپ خانه نوآروی، 130 کارگاه و دوره آموزشی، دورهمی‌های استارتاپی آشنا می­شوید.

 

باید گفت که گزارش عملکرد دوسالانه خانه نوآوری، گزیده‌ای از آمار و داده‌های این مجموعه موفق است که از فعالیت­های مختلف این نهاد موثر استارتاپی تشکیل شده است و برای نخستین به صورت عمومی منتشر می‌شود. در ماه­های اخیر زمزمه­هایی در خصوص «ناکامی شتابدهنده­ها در اکوسیستم نوآوری ایران» شنیده می­شود و خانه نوآوری مدعی موفقیت مدل بومی خود مبتنی بر تربیت جوانان و کارآفرینان بالقوه برای حضور در استارتاپ‌ها و تیم­سازی بر مبنای صداقت و درک شرایط کسب و کاری موجود کشور است. بنابراین با ذکر مواردی در این گزارش بر ادعا صحه گذاشته می‌شود.

همچنین در این گزارش تمرکز بر محتوا، بلاک­چین و برگزاری رویدادهای تخصصی و منظم در این محورها است که با هدف شبکه‌سازی و تعمیق دانش، کارآموزی و انجام مستمر فعالیت‌ها به عنوان اصلی­ترین عوامل موفقیت خانه نوآوری انجام می‌شود.

البته در کنار این موارد توجه به گزارش‌های فناوری، نوآوری و آینده پژوهی جهانی مانند گارتنر سبب شکل­گیری مدل بومی نیز شده است.

در پاییز 98 نیز خانه نوآوری کمپ بلاک­چین را برگزار کرد که در آن علاوه بر آموزش بیش از 50 نفر، 6 استارتاپ مجوز ورود به فرآیند پیش­شتابدهی این مجموعه را دریافت کردند. در این گزارش نگاهی به این اتفاق نیز شده است.


پایان پیام/25
  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر
  • کد خبر : 48956
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت