سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 06 آذر 1400
  • 1399/12/05 - 09:58
  • 523
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

اقتصاد کشور با فعالیت شرکت‌های خلاق تقویت می‌شود

یک نماینده مجلس شورای اسلامی شرکت‌های خلاق را جزیی جدانشدنی از قوانین حمایتی در حوزه نوآوری عنوان کرد.

رسول فرخی میکال نماینده مردم از حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل گفت: با توجه به دگرگونی‌های عمیقی که در جهان علم و فناوری رخ داده است، ادامه حیات صنایع مختلف و بخش‌های گوناگون اقتصادی با استفاده از فرایندهای سنتی و قدیمی مقدور نیست. این فرایندها باید خود را با تحولات فناورانه روز، همگام سازند تا بتوانند در تولید انبوه محصولات، مزیت‌های رقابتی خود را حفظ کنند.

نماینده دور یازدهم مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان از جمله نقاط قوت در اقتصاد محسوب می‌شوند که موجب درون‌زایی و تقویت اقتصاد داخلی شده‌اند. با توجه به نقش کلیدی زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق در تولید ناخالص داخلی، مجلس شورای اسلامی، مشتاق است تا با تصویب قوانین مدقن و کارشناسی شده، بسته‌های حمایتی لازم را به این جوانان نخبه و فناور و شرکت‌های نوآور آنها، تخصیص دهد.

فرخی میکال ضمن توضیح بیشتر در مورد ابعاد مختلف فعالیت این گونه شرکت‌ها در صنعت و تولید کشور گفت: هر گونه تحول مثبتی نتیجه خلاقیت است و شرکت‌های خلاق نیز با توجه به حوزه گسترده‌ای که در آن فعالیت می‌کنند، نقش قابل توجهی در تقویت اقتصاد ملی و همچنین اقتصادهای محلی، نواحی و شهرستان‌های مختلف کشور دارند.

وی افزود: بر این اساس شرکت‌های خلاق باید هم‌ردیف شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرند و حمایت از آنها، جزء لاینفک قوانین مصوب در حوزه زیست‌بوم نوآوری کشور باشد، تا این جوانان خلاق  نیز ترغیب شوند تا فعالیت‌های خلاقانه خود را با تلاش بیشتری ادامه دهند.

نماینده مردم از حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل، با اشاره به نقش معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در این حوزه گفت: این معاونت می‌تواند نقش خود را به عنوان پشتیبان این شرکت‌ها در راستای فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی توسعه دهد. در تمام نقاط کشور، زمینه بسیار خوبی برای فعالیت شرکت‌های خلاق و نوآور وجود دارد.

به گفته وی، شهرهای لاهیجان و سیاهکل نیز از جمله زیست‌بوم‌های مستعد در کشور است. وجود بیش از 70 گونه گیاهان دارویی و زمینه گسترده برای تولید محصولات خلاق در این دو شهر، بستری است که باید به جاذب شرکت‌های خلاق و نوآور تبدیل شود.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

 پایان پیام/ 33

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 72987

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت