سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 06 آذر 1400
  • 1397/02/17 - 12:44
  • 1014
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
از کاربردهای هوانوردی عمومی چه می‌دانیم؟

تاکسی هوایی دسترسی به مناطق مختلف کشور را فراهم می‌کند

انواع هوانوردی غیر نظامی با هدف کسب درآمد یا پاداش را هوانوردی عمومی می نامند، در پروازهای هوانوردی عمومی از گلایدر و پاور پاراشوت تا جت تجاری استفاده می‌شود.انواع هوانوردی غیر نظامی با هدف کسب درآمد یا پاداش را هوانوردی عمومی می نامند، در پروازهای هوانوردی عمومی از گلایدر و پاور پاراشوت تا جت تجاری استفاده می‌شود. بخش عمده‌ای از پروازهای انجام شده در جهان شامل هوانوردی عمومی شده و بسیاری از فرودگاه‌های جهان به این کار اختصاص داده می‌شوند.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه هوانوردی عمومی یکی از اهداف بلندمدتی است که در ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعیین شده و کاربردهای مختلفی نیز برای این صنعت تعریف شده است.
بر اساس این گزارش، از جمله کاربردهای هوانوردی عمومی می توان به توسعه استفاده از ایرتاکسی( تاکسی هوایی) اشاره کرد. ایر تاکسی ها در واقع پروازهای ضروری که امکان دسترسی سریع و مستقیم از فرودگاهی در یک شهرستان به شهرستان دیگر یا از یک منطقه دور افتاده فاقد بیمارستان  به مراکز درمانی پیشرفته وجود ندارد را فراهم می کند.
همچنین استفاده از هواپیماهای 19-12 نفره برای حمل و نقل هوایی بار و مسافر در مسافتهای کوتاه و متوسط بین شهری و استانی باعث توسعه اقتصادی مناطق مختلف کشور خواهد شد  و مالکیت و استفاده شخصی (خصوصی) آحاد جامعه از هواپیماهای سبک و فوق سبک 2 تا 6 نفره را در کلیه فرودگاه های کشور و مراکز جدید هوانوردی عمومی که در آینده نزدیک تعداد آنها به بیش از صد مرکز خواهد رسید را نیز توسعه می دهد.
پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 34006
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت