سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : سه شنبه 09 آذر 1400
  • 1394/10/09 - 13:53
  • 1943
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی؛

مراکز نوآوری حوزه پتروشیمی و داروسازی تاسیس می‌شود

دبیر مرکز توسعه نوآوری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی گفت: در حال حاضر دو طرح فعال «تولید داورهای ضد سرطان استراتژیک» و «ایجاد دانش فنی طراحی و تولید مبدل کاتالیست سرامیکی سیستم‌های احتراقی» را در مرحله داوری نهایی داریم که در صورت تصویب مراکز نوآوری مربوط به این دو حوزه تاسیس می‌شود.

دبیر مرکز توسعه نوآوری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی گفت: در حال حاضر دو طرح فعال «تولید داورهای ضد سرطان استراتژیک» و «ایجاد دانش فنی طراحی و تولید مبدل کاتالیست سرامیکی سیستم‌های احتراقی» را در مرحله داوری نهایی داریم که در صورت تصویب مراکز نوآوری مربوط به این دو حوزه تاسیس می‌شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نسیم لحیمگر دبیر مرکز توسعه نوآوری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (بنیاد ملی علم ایران) درباره فعالیت‌های این مرکز اظهار کرد: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در راستای تولید علم، فناوری و تجاریسازی و بهره ¬مند شدن مردم از نتایج آنها و راهبردهای تعريف شده در برنامه راهبردی خود با ایجاد مرکز توسعه نوآوری در صندوق ضمن همکاری با سایر دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در قالب سایت و نود نسبت به ایجاد و توسعه مراکز نوآوری اقدام می‌کند.
لحیمگر با بیان اینکه نوآوری به عنوان توانایی مدیریت خلاق بر دانش است افزود: از ابتدای مطالعات و تشکیل مرکز فعالیت‌ها به گونه‌ای بود که هم‌پوشانی و موازی‌کاری با سایر مراکز فعال در حوزه نوآورری نداشته باشیم به نحوی که از طریق رسیدن به محصول، فرآیند یا خدمت جدیدی بتوانیم پاسخگوی تقاضای بازار و سایر نیازهای اجتماعی باشیم.
وی عنوان کرد: مراکز نوآوری نقش مهمی در توسعه دانش بنیادی و در نهایت تبدیل آن به ثروت ایفا می‌کنند. موفقیت مراکز نوآوری مستلزم پژوهش‌های بنیادی و همکاری مراکز دانشگاهی، دولت و صنعت در جهت طراحی محصولات جدیدی است که بر اساس دستاوردهای این تحقیقات می توان آنها را به بازار عرضه کرد.
دبیر مرکز توسعه نوآوری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی گفت: در واقع مركز توسعه نوآوري از طریق سرمایه گذاری بر روی فناوری‌های جدید، حمايت از مراكز نوآوري و حمايت از توسعه نوآوري در کشور، به نيازهاي ملی پاسخ داده و از طريق توسعه علمي به افزايش رقابت‌پذيري اقتصاد ملي كمك می‌كند.
وی با بیان اینکه حمایت‌ها در مرکز به دو طریق انجام می‎شود ادامه داد: حمايت از مراكز نوآوري که بر توسعه فناوری¬های جديد و پيشرفته متمرکز هستند و حمايت از مراكز نوآوري که بر پاسخ به نيازهاي شركت‌هاي همكار و بنگاه‌هاي اقتصادي توجه دارند.
لحمیگر تصریح کرد: در حال حاضر دو طرح فعال «تولید داورهای ضد سرطان استراتژیک» و «ایجاد دانش فنی طراحی و تولید مبدل کاتالیست سرامیکی سیستم‌های احتراقی» را در مرحله داوری نهایی داریم که در صورت تصویب مراکز نوآوری مربوط به این دو حوزه تاسیس می‌شود.
وی بیان کرد: از ابتدای فعالیت این مراکز یک شرکت همراه با طرح خواهد بود تا در نهایت ایده به مرحله تجاریسازی برسد در مراحل بعد امکان توسعه و افزایش تعدادشرکت‌ها وجود دارد.
انتهای پیام/25

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 11262
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت