سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : سه شنبه 09 آذر 1400
  • 1396/11/02 - 11:07
  • 1741
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با انجام مذاکرات فی مابین ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی و سندیکای صنعت برق ایران ؛

تفاهم‌نامه همکاری در حوزه صنعت برق ایران امضاء شد

تفاهم‌نامه همکاری در حوزه صنعت برق بین ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و سندیکای صنعت برق ایران امضاء شد تا از این پس ارتباط بخش خصوصی و دولتی براي توسعه دانش بنيان صنعت برق، منسجم‌تر از گذشته پیگیری شود.تفاهم‌نامه همکاری در حوزه صنعت برق بین ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و سندیکای صنعت برق ایران امضاء شد تا از این پس ارتباط بخش خصوصی و دولتی براي توسعه دانش بنيان صنعت برق، منسجم‌تر از گذشته پیگیری شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست مشترکی بین سیروس وطنخواه مقدم دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و علی بخشی رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران برگزار شد. یکی از دستاوردهای این نشست امضاء تفاهم‌نامه همکاری مشترک بود که بر اساس این تفاهم‌نامه پیشنهاد تعریف دو پروژه مشترک با موضوعات سرمایه‌گذاری در صنعت برق و تقویت نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه صادرات انجام شد. امضای این تفاهم نامه را می توان نقطه آغازی برای توسعه این همکاری ها دانست. امضای این تفاهمنامه در راستای گسترش همفكری و همكاری ها برای توسعه فناوری و نوآوری های مورد نیاز صنعت برق و انرژی کشور است.

گسترش همکاری‌ها بین سندیکا و ستاد
در این نشست دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی اظهار کرد: با توجه پتانسیل موجود در سندیکای برق ایران، می توان به جایگاه و تاثیرگذاری آن در این صنعت و همچنین نقشی که در ارتقاء این حوزه دارد پی برد.
وطنخواه با اشاره به ماموریت‌های ستاد، ظرفیت‌ها و ابزارهای معاونت علمی و فناوری برای ایجاد زمینه‌های گسترده همکاری ادامه داد: با توجه زنجیره علم، فناوری و نوآوری که حوزه هاي بسیار گسترده‌ای را شامل می شود می‌توان زمینه های همکاری اثربخش و راهبردی را بین سندیکا و ستاد انرژی تعریف کرد.
به گفته وی، در حال حاضر شورای راهبردی ستاد انرژی در معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری فعال است و معمولاً جلسات آن به صورت ماهانه و با حضور نمایندگان حوزه‌های راهبردی نفت و نیرو تشکیل می‌شود. در این شورا مباحث کلان حوزه انرژی مطرح شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد و حضور سندیکا در این جلسات می تواند اثربخش باشد. همچنین ایجاد هم افزايي بین سندیکا و معاونت علمی ریاست جمهوری یکی از مواردی است که باید انجام شود.

آغازی برای انسجام همکاری‌های بخش دولتی و خصوصی
بر اساس این گزارش، سنديکای صنعت برق ايران يک نهاد صنفی، شامل بیش از 500 شرکت سازنده تجهيزات، پيمانکار و مشاور صنعت برق است. این نهاد افزایش اثربخشی سرمایه گذاری های انجام شده در صنعت برق از طریق ساماندهی بخش خصوصی و تعمیق مشارکت و شکل دهی به سرمایه اجتماعی در میان خانواده صنعت برق ایران را دنبال می کند.  همچنین به عنوان تنها تشکل صادراتی نمونه کشور در سال 1390، به منظور تحقق اهداف خود توسعه بازار شركت های عضو، مطالعه مستمر و  ايجاد بانک اطلاعاتی در زمينه های مرتبط، ارائه خدمات مشورتی و حقوقی، جلوگيری از ايجاد رقابت های ناسالم، توسعه ارتباط و همکاری با سازمان های دولتی و خصوصی، تدوين استانداردها و آيين نامه ها، ارتقای دانش فنی، گسترش ظرفیت های اطلاع رسانی و تکمیل ساختار سازمانی خود را بر اساس الگوهای مدرن انجمن های کسب و کار دنیا تنظیم و در دستور کار قرار داده است.
امضای تفاهم نامه با این نهاد راهی برای ایجاد تعمیق همکاری های بخش دولتی و خصوصی به صورت منسجم است.
انتهای پیام/25

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 31096
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت