سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : سه شنبه 09 آذر 1400
  • 1396/11/07 - 11:47
  • 1623
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
توسط ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی ؛

سند حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا اجرایی می‌شود

ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی در راستای اجرایی‌سازی سند "حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا و کاهش تبعات آن بر سلامت" توسعه فناوری‌هایی همچون تجاری‌سازی موتورسیکلت برقی، فیلتر ذرات دوده دیزل (DPF)، مبدل کاتالیستی خودرو را دنبال می‌کند.


ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی در راستای اجرایی‌سازی سند "حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا و کاهش تبعات آن بر سلامت"  توسعه فناوری‌هایی همچون تجاری‌سازی موتورسیکلت برقی، فیلتر ذرات دوده دیزل (DPF)، مبدل کاتالیستی خودرو را دنبال می‌کند.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سند "حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا و کاهش تبعات آن بر سلامت" توسط فرهنگستان علوم پزشکی ایران و با همکاری دستگاه هایی همچون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی)، شهرداری، سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت بهداشت،  سازمان کنترل کیفیت هوا و سازمان های بین المللی همچون UNDP تدوین شد. هدف از تدوین این سند حمایت طلبی برای انجام اقدامات موثر در کاهش آلودگی هوا با اولویت کلانشهرهای کشور است. در این سند موضوع مورد نظر آلودگی هوا است و در این سند نیز به تفکیک برای دستگاه های مرتبط با موضوع اقدامات و مسئولیت هایی مشخص شده است تا با انجام این اقدامات شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم.
در این میان مبحث فناوری در کاهش آلودگی هوا مهم و تاثیر گذار است. زیرا بیشتر آلودگی هوا مرتبط با مسئله انرژی است و سوخت هایی که بر اثر سوختن آنها آلودگی ایجاد می شود. پس با توسعه فناوری هایی می توان در این مسیر گام برداشت. ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی نیز به دنبال این موضوع است. بنابراین ستاد، توسعه فناوری های کاهش آلودگی هوا همچون تجاری‌سازی موتورسیکلت برقی، فیلتر ذرات دوده دیزل (DPF)، مبدل کاتالیستی خودرو را در راستای اجرایی سازی سند دنبال می کند. البته پس از تدوین سند نشست های پیگیری اجرایی سازی آن در سازمان های مشارکت کننده برگزار می شود تا اقدامات انجام شده مورد بررسی قرار گیرد.
انتهای پیام/25

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 31264
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت