سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 24 مهر 1400
  • 1400/04/01 - 09:09
  • 388
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

950 نفر از متخصصان ایرانی خارج از کشور در شرکت‌های ایرانی جذب شدند؛ ظرفیت‌های دانشی به داخل کشور بازگشت

950 نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق پیوستند تا توان علمی خود را به نیازهای داخلی کشور پیوند زنند.

اشتغال 950 نفر از متخصصان ایرانی خارج از کشور در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق داخلی نتیجه اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (connect.isti.ir  ) است. ظرفیت‌هایی که به امید کسب موفقیت‌های بیشتر مهاجرت کردند و امروز با ارائه تسهیلات و مزایای این برنامه به بازگشت ترغیب شدند و به ایران آمدند.

برنامه‌ای که بر اساس گزارش آخرین گزارش علم یونسکو 2021 درباره «بررسی وضعیت علم، فناوری و نوآوری در ایران» که خرداد ماه 1400 توسط سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) منتشر شده به عنوان یکی از نمادهای رشد شاخص‌های زیست بوم فناوری و نوآوری معرفی شده است. برنامه‌ای که اشتغال تعداد زیادی از ایرانیان مقیم خارج از کشور در استارتاپ‌ها و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق را در پی داشته است.

بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده با اجرای این برنامه تاکنون 950 نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مشغول به کار شدند. کاری که توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور را در پی داشته و فضا و شرایط برای بازگشت این افراد و ظرفیت‌های دانشی به کشور را فراهم کرده است.

شکل گیری 320 شرکت توسط این افراد هم از دیگر مزایا و اتفاقات خوبی است که در پی اجرای این برنامه و ارائه حمایت‌ها و تسهیلات به متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور رخ داده است، محسوب می‌شود. موضوعی که کمک کرده است تا ورود فناوری و نوآوری به کشور تسهیل و جامعه و صنایع از توانمندی و ظرفیت این افراد بهره‌مند شوند.

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,حوزه ریاست,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان,مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری
  • کد خبر : 75949

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت