سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 24 مهر 1400
  • 1399/08/11 - 13:22
  • 1235
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ساخت واکسن کووید 19؛ آنلاین آموزش ببینید

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا نقشی تاثیرگذار در پایان دادن به روزهای سخت شیوع کرونا در کشور داشته باشد. به همین دلیل از برگزاری دوره آموزشی آنلاین ساخت واکسن کووید 19 حمایت می‌کند.

رویدادی فناورانه و آنلاین که موضوع ساخت واکسن از مرحله «تحقیق و توسعه تا ورود به بازار و الزامات رگولاتوری‌های مورد نیاز آن» را پوشش می‌دهد. این رویداد 14 آبان‌ماه سال جاری توسط سازمان غذا و دارو و با همکاری و حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

همه شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق، شرکت‌های تولیدکننده دارو، مراکز تحقیقاتی مستقر در دانشگاه‌ها و دیگر مجموعه‌های مرتبط با این حوزه می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.

ساخت واکسن کووید 19، این روزها به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های دولت‌ها تبدیل شده و کشورهایی که در این زمینه حرفی برای گفتن دارند، در یک مسابقه بزرگ و پیچیده به رقابت با یکدیگر پرداخته‌اند. رقابتی که برگ برنده‌ای برای دولت‌ها است تا توانمندی‌های علمی خود را به دنیا اثبات کنند.

در ایران هم علی‌رغم همه مشکلات و تحریم‌ها شرکت‌هایی هستند که بر روی ساخت این واکسن تمرکز کرده‌اند. تلاشی که هنوز خبر مستندی از آن منتشر نشده اما امیدها برای به نتیجه رسیدن آن زیاد است. این رویداد فناورانه هم یک همکاری مشترک برای تسهیل روند ساخت واکسن کووید 19 محسوب می‌شود.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 70821
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت