سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 22 فروردین 1400
  • 99/11/26 - 14:04
  • 319
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

گسترش تولید؛ قوانین مورد نیاز برای تسهیل فعالیت خلاق‌ها تصویب می شود

یک نماینده مجلس شورای گفت: جوانان خلاق باید احساس کنند که در حمایت از آنها یک هماهنگی و هم‌آوایی کامل میان مسئولان وجود دارد.

علی حدادی نماینده حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان، در مجلس شورای اسلامی در گفت: در ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و نوآور، ظرفیت‌های بسیار خوبی در مقیاس کشوری، استانی و شهرستان‌ها وجود دارد بر این اساس باید در راستای بالفعل کردن این ظرفیت‌ها، تمام توان اجرایی را بسیج کرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: جوان‌های بسیار با استعداد و نخبه‌ای جذب این زیست‌بوم می‌شوند و حمایت از آنها قطعاً راه را برای گسترش تولید، بومی‌سازی محصولات و اعتلای اقتصادی کشور، هموار خواهد ساخت. برای نمونه در استان البرز به شخصه یک مجموعه بسیار ارزشمند را مورد حمایت قرار داده‌ایم و انتظار داریم تا در آینده نزدیک 250 شرکت دانش‌بنیان، فناور و خلاق در آن مستقر شوند.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها، ضمن توضیح ظرفیت‌های مجلس در حمایت از این شرکت‌ها گفت: مجلس شورای اسلامی و نمایندگان، مشتاق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق هستند و در این زمینه هر قانونی که مورد نیاز باشد تا فعالیت این شرکت‌ها را تسهیل کند، به تصویب خواهد رسید.

به گفته وی، با توجه به حوزه فعالیت گسترده شرکت‌های خلاق نیز مانند کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع دیداری و شنیداری، طراحی، یادگیری، چاپ و نشر، گیاهان داروئی و طب سنتی، هنرهای تجسمی و نمایشی، حمایت از این شرکت‌های اشتغال‌زا و ثروت‌آفرین نیز، از اهمیت بالای برخوردار است.

حدادی همچنین بیان کرد: حمایت از شرکت‌های خلاق نیز می‌تواند در کنار حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بخشی از قوانین حمایتی مصوب مجلس را شامل شود. جوانان خلاق و فعالان صنایع نرم و خلاق باید احساس کنند که در زمینه حمایت از آنها یک هماهنگی و هم‌آوایی کامل وجود دارد.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

پایان پیام/ 33

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 72747

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت