سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : دوشنبه 04 بهمن 1400
  • 1399/11/06 - 10:57
  • 1014
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

آخرین فناوری‌های حمل و نقل هوشمند به نمایش درآمد تا این صنعت به دانش روز مجهز شود

فناوری‌های نوین حوزه حمل‌ونقل در دومین نمایشگاه شهر هوشمند عرضه شد. معاونت علمی و فناوری از نمایش این محصولات و تجهیزات را حمایت کرده است.

کمک به فرهنگ‌سازی، ترویج و عرضه محصولات نوین حوزه هوشمندسازی بهانه‌ای شد تا ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری به عنوان یکی از حامیان دومین نمایشگاه شهر هوشمند پا به میدان بگذارد. نمایشگاهی برای توسعه بازار این حوزه و بهبود کیفیت زندگی در شهرها. یکی از بخش‌های مهم این نمایشگاه را حوزه حمل‌ونقل هوشمند تشکیل می‌دهد.

منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری درباره این نمایشگاه، گفت: نمایشگاه شهر هوشمند فرصتی مناسب برای معرفی و استفاده از ظرفیت و توانمندی نخبگان ملی و بین‌المللی در حوزه فناوری‌های مرتبط با این حوزه است. چند محصول فناورانه از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه حمل‌ونقل هوشمند نیز با حمایت ستاد در این نمایشگاه عرضه شده است.

وی افزود: برگزاری این نمایشگاه به مدیران شهری کمک می‌کند تا توانمندی نخبگان و صاحبان ایده در این حوزه را شناسایی کنند و با فناوری‌های نوین آن آشنا شوند. این کار آنها را ترغیب به استفاده از این ظرفیت‌ها در بخش‌های مرتبط با مدیریت شهری می‌کند. یکی از این حوزه‌ها، بخش حمل‌ونقل هوشمند است.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین، گفت: در این نمایشگاه مفاهیم نوین مرتبط با شهر هوشمند ارائه شده است و در بخش دیگری از آن، محصولات فناورانه حمل‌ونقل هوشمند نیز برای علاقه‌مندان و فعالان این حوزه به نمایش گذاشته شد. در این فضا، شرایط برای معرفی توانمندی نخبگان کشور به مردم و مدیران فراهم است.

 

محصولات فناورانه حمل‌ونقل هوشمند به نمایش درآمد

شهاب خدامرادی مسوول حوزه هوشمندسازی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با بیان اینکه حمل‌ونقل هوشمند یکی از اجزای شهر هوشمند است، بیان کرد: ستاد در این نمایشگاه برخی دستاوردها و توانمندی‌های خود را معرفی و ارائه کرده است. همچنین غرفه این ستاد در نمایشگاه، میزبان 3 شرکت فعال در حوزه حمل‌ونقل هوشمند برای ارائه محصولات و فعالیت‌هایشان است.

دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، سازمان‌ها، نهادها، انجمن‌ها و اتحادیه‌های داخلی و بین‌المللی برگزار شده و تا 7 بهمن‌ماه در نمایشگاه مصلی میزبان علاقه‌مندان است.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 72329

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت