سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 06 آذر 1400
  • 1399/06/26 - 09:08
  • 1137
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

وبینار تخصصی «توسعه عمرانی پارک‌های علم و فناوری» برگزار می‌شود

پارک‌های علم و فناوری بازوی توانمند معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای توسعه هر چه بیشتر زیست‌بوم نوآوری در کشور محسوب می‌شوند. با توجه به اهمیت این مراکز، وبیناری تخصصی برای «توسعه عمرانی پارک‌های علم و فناوری» با حمایت معاونت نوآوری و تجاریسازی فناوری، ستاد توسعه فرهنگ‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بنیاد توسعه نوآوری و فناوری محمود شیخ زین‌الدین برگزار می‌شود.

این وبینار در 6 ساعت و سه بازه زمانی مختلف برگزار می‌شود. علاقه‌مندان حضور در این وبینار می‌توانند در 26 شهریور ماه، 2 مهرماه و 9 مهر ماه 1399 در سه مرحله در وبینار «توسعه عمرانی پارک‌های علم و فناوری» حضور یابند.

یکی از مباحثی که در این وبینار به آن پرداخته می‌شود، «مقدمه‌ای بر مکان‌یابی» است. مکانی که پارک علم و فناوری در آن احداث می‌شود بسیار حائز اهمیت است و باید تمام شرایط در نظر گرفته شود. بر این اساس، شرایط جغرافیایی و پیش‌نیازهای مکان‌یابی پارک‌های علم و فناوری مورد بحث قرار می‌گیرد.

«نقش عناصر شهری در پارک»، «رویکردهای شهرسازی و مبانی طرح جامع» و «رویکردهای شهرسازی و مبانی طرح جامع» از جمله دیگر محورهای مورد توجه این وبینار تخصصی است.

علاوه بر این کارشناسان حاضر در این وبینار، آخرین ضوابط و مقررات ساخت و ساز را مورد بررسی قرار می‌دهند تا توسعه عمرانی پارک‌های علم و فناوری منطبق با جدیدترین قوانین و مقررات وضع شده، انجام گیرد.

«زیرساخت‌های پایه و تاسیسات زیربنایی» از جمله دیگر مباحثی است که حاضریان در این وبینار و کارشناسان مدعو در مورد آن گفتگو و تبادل نظر خواهند کرد.

علاقه‌مندان حضور در این وبینار می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به سامانه www.zeinodin.org   مراجعه کنند.

این وبینار در راستای توانمند‌سازی مدیران حوزه فناوری و نوآوری طراحی شده است و علاوه بر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان، معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری این معاونت نیز در برگزاری آن مشارکت خواهد کرد.

پایان پیام/33

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری
  • کد خبر : 69977

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت