سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 13 آذر 1400
  • 1399/07/23 - 11:07
  • 1431
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

زیست بوم صنایع خلاق 1000 تایی شد

تعداد شرکت‌های خلاق به هزار رسید. همزمان با این اتفاق تابستان سال جاری بود که فراخوان جشن هزاره شرکت های خلاق و جشنواره خلاق برتر منتشر شد. رویدادی که انتخاب و تقدیر از شرکت‌های خلاق برتر و استارتاپ‌های صنایع خلاق موفق و تجلیل از شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری را هدف قرار داده است.

پرویز کرمی رییس شورای سیاستگذاری «جشن هزار شرکت خلاق» گفت: در کنار توجه به شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان و توسعه آنها، معاونت علمی توسعه بخشی دیگری از شرکت‌ها که عمدتا در صنایع خلاق، فرهنگی و خدمات نوین مبتنی بر فضای دیجیتال فعال هستند را نیز پیگیری می‌کند.

 

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: از آنجا که ظرفیت بالایی میان این شرکت‌ها برای کارآفرینی و رونق اقتصادی وجود دارد، بنابراین گسترش فعالیت آنها موضوع مهمی است. در همین راستا برای تشویق شرکت‌های خلاق و گسترش فعالیت آنها «جشن هزار شرکت خلاق» برگزار می‌شود.

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری همچنین بیان کرد: از زمان انتشار فراخوان تاکنون 133 شرکت خلاق، 35 استارتاپ و 3 شتابدهنده فعال در صنایع خلاق در این رویداد ثبت نام کرده اند.

کرمی با اشاره به اینکه ارزیابی طرح‌ها و فرم های ارسالی متقاضیان توسط داوران آغاز شده است، گفت: با توجه به شرایط موجود کشور از نظر شیوع گسترده ویروس کرونا، زمان برگزاری اختتامیه با حضور مسئولان کشوری و برگزیدگان نهایی جشنواره اعلام می‌شود.

به گفته رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علاوه بر بخش‌های مسابقه‌ای و رقابتی، وبینارها و کارگاه‌های آموزشی مختلفی نیز در حاشیه این جشن سراسری برگزار شده است تا آخرین تحولات و پیشرفت‌های حوزه فناوری‌های نرم را به شرکت‌کنندگان آموزش دهند و مشاوره‌های لازم در این بخش عرضه شود.


بیشتر بخوانید: جشن «هزاره شرکت خلاق»؛ استارتاپ‌ها و فناوران برتر صنایع خلاق تقدیر می‌شوند

رئیس شورای سیاستگذاری «جشن هزاره شرکت خلاق» در ادامه گفت: این رویداد به دنبال شناسایی شرکت‌های خلاق دارای محصولات برتر است تا با اختصاص بسته‌های حمایتی به آنها فعالیت آنها را گسترش دهد. در این صورت قرار گرفتن در مسیر تجاریسازی ایده‌ها و طرح‌ها برای آنها آسان‌تر می‌شود.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری  با اشاره به تنوع موضوعی 1000 شرکت خلاق ثبت شده در برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق، افزود: از هزار شرکت خلاق ثبت شده 519 شرکت مربوط به حوزه کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی است. همچنین 133 شرکت در حوزه بازی، اسباب بازی و سرگرمی، 88 شرکت در حوزه صنایع دستی، گردشگری ومیراث فرهنگی، 94 شرکت در صنایع دیداری و شنیداری، 20 شرکت در یادگیری، چاپ و نشر و 57 شرکت در حوزه طراحی و معماری مشغول فعالیت هستند. همچنین 41 شرکت نیز در حوزه گیاهات دارویی و طب سنتی، 7 شرکت در حوزه هنرهای تجسمی و نمایشی، 26 شرکت در خدمات زیرساختی صنایع خلاق و 15 شرکت  سایر صنایع خلاق و فرهنگی فعالیت می‌کنند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/

 

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی,مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی
  • کد خبر : 70478
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت