سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 25 مهر 1400
  • 1399/09/01 - 10:27
  • 419
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

انجام پژوهش‌های کاربردی با ثبت اختراع ارتقا می‌یابد

«چرخ» عنوان رویدادی است که توسط کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود. رویدادی برای فرهنگسازی در حوزه مالکیت فکری.

ارج نهادن به هفته پژوهش و استفاده از سیستم ثبت اختراع برای ارتقاء و انجام پژوهش‌های کاربردی هدف از برگزاری این رویداد است. «چرخ» 22 تا 26 آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود و شامل سلسله وبینارهای آموزشی و ترویجی است.

پنج وبینار با عناوین جذاب در این رویداد در نظر گرفته شده است. «مالکیت فکری، بودن یا نبودن، مسئله این است»، «آیا پتنت ابزار مناسبی برای حفاظت از ایده من است؟»، «هنر نگارش شرح اختراع»، «چرا چرخ را از اول اختراع کنیم؟» و «جنگ اول به از صلح آخر»، عناوین وبینارهای آنلاینی هستند که در این رویداد برگزار می‌شوند.

ثبت‌نام این وبینارهای آموزشی و ترویجی از امروز آغاز شده است و مخاطبان و علاقه‌مندان، می‌توانند با مراجعه به سایت کانون نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

رویداد چرخ به دنبال این است که با بیانی ساده از مفاهیم مالکیت فکری و ثبت اختراع برای مخاطبان دانشگاهی و پژوهشگران سخن گوید و نگاهی عملگرانه‌تر نسبت به دستاوردهای پژوهشی، هم از دید سهولت در انجام و هم از منظر حفاظت از دستاوردها، ارائه کند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/25

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها
  • کد خبر : 71136

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت