سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 09 تیر 1401
  • 1400/09/01 - 15:59
  • 288
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ایجاد مراکز نوآوری در 5 استان کشور؛ زیست‌بوم نوآوری در حوزه ارتباطات توسعه یافت

تلاش‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تزریق نوآوری‌ها به عرصه‌ها و صنایع مختلف، منجر به توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری پست در کشور شد.

یکی از عرصه‌های کاربردی در کشور که هر ایرانی حداقل یک بار با آن سروکار داشته و در روزهای شیوع بیماری کرونا از خدمات آن بهره بیشتری برده است، خدمات پستی است. حوزه‌ای که با اوج‌گیری بیماری و کاهش حضور مردم در جامعه، دوباره جان گرفت و ارائه خدماتش را سرعت داد.

 

پست نوآورانه

بر همین اساس، توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری این حوزه با کمک ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هدفی شد که با تلاش‌های صورت گرفته و با همکاری اداره پست منجر به شکل‌گیری 5 مرکز نوآوری در استان‌های کشور شد.

در حال حاضر مراکز نوآوری پست در استان‌های تهران، خراسان رضوی، یزد، اصفهان و گلستان ایجاد شده است. اقدامی که تحسین و حمایت اتحادیه جهانی پست را نیز در پی داشت.

پست ایران پنج مرکز نوآوری در استانهای تهران، گلستان، خراسان رضوی، یزد و اصفهان راه اندازی کرد.

حمایت از توسعه شرکت‌های خلاق و نوآور اقتصاد دیجیتال در کشور، کمک به شکل گیری زیست‌بوم نوآوری در حوزه پست، توسعه خدمات نوین پستی و نوآوری از طریق استارتاپ‌ها و تسریع در تحول دیجیتال پست از جمله اهداف تاسیس این مراکز نوآوری است.

 

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 79018
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت