سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : دوشنبه 08 آذر 1400
  • 1398/08/26 - 14:35
  • 872
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
برای اولین بار در کشور:

دستگاه نشرآوایی «ایران ساخت» شد

تجهیزات و سازه‌های صنعتی، ممکن است با مشکلاتی مانند خوردگی و رشد ترک، مواجه شوند، در صورت پیشگیری نشدن این عوارض، ممکن است خسارت‌های جانی و مالی به وجود آید. دستگاه «نشرآوایی» یا «آکوستیک امیشن» که به همت متخصصان ایرانی ساخته شده است، می‌تواند با تشخیص این موارد، از بروز خسارت جلوگیری کند.

امیر رفاهی اسکوئی مدیر عامل شرکت تعاونی مهندسان پایش وضعیت امیر کبیر، در این‌باره گفت: دستگاه «نشرآوایی» یا «آکوستیک امیشن» می تواند صداهای با فرکانس پایین را تشخیص دهد. برای نمونه، مخازن بزرگ مورد استفاده در صنایع نفت و گاز ممکن است به مرور زمان دچار ترک یا خوردگی شوند. این دستگاه با پایش این مخازن، مقدمات پیشگیری و ترمیم ترکها یا خوردگی‌های احتمالی را فراهم می‌سازد.

این محقق ایرانی گفت: در مخازنی مانند CNG از روش‌های مانند «پر کردن با مایع» استفاده می شود تا ترک خوردگی‌ها آشکار شود. این گونه روش‌ها، نیاز به وقت و هزینه قابل توجهی دارد، با استفاده از دستگاه جدید، می‌توان فرآیند بازرسی را با هزینه کمتری به پایان رساند. 

مدیر عامل شرکت تعاونی مهندسان پایش وضعیت امیر کبیر گفت: در حال حاضر سه کشور جهان از تکنولوژی ساخت این دستگاه برخوردار هستند، پس از چند سال تحقیق در دانشگاه امیرکبیر موفق شدیم تا دستگاه نشر آوایی را با قیمت تقریبی یک چهارم محصول مشابه خارجی تولید کنیم.

وی افزود: در دوره‌های پیشین با شرکت در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، موفق شدیم تا قراردادهای با دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت و چمران برای فروش این دستگاه منعقد کنیم، امیدوار هستیم تا در دوره جدید نمایشگاه نیز بتوانیم افق‌های فروش شرکت را توسعه دهیم.

 

هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از 26 تا 29 آذرماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیش‌تر به سایت نمایشگاه به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کرده و یا با شماره 02183533555 تماس بگیرند.

 

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/33

 


اخبار مرتبط:

زمانبندی فرآیند اجرایی هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران


  • گروه خبری : اخبار,سرویس خبری
  • کد خبر : 47494
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت