سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 13 آذر 1400
  • 1398/09/24 - 09:09
  • 1343
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

زیست‌بوم فناوری و نوآوری ایران به ازبکستان معرفی شد

وزیر نوآوری ازبکستان میزبان رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بود. دیداری که با هدف معرفی زیست‌بوم فناوری و نوآوری ایران به وزیر نوآوری ازبکستان صورت گرفت.

 

در این دیدار، وزیر نوآوری، معاون وزیر، رییس بنیاد توسعه نواوری و معاون بنیاد تامین مالی نوآوری کشور ازبکستان و مهدی قلعه‌نوی رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و روح‌الله استیری مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌المللی مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حضور داشتند.

در این دیدار با اشاره به وجود روابط فرهنگی و تاریخی میان دو کشور بر توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین ایران و ازبکستان تاکید شد. همچنین دعوت رسمی از وزیر نوآوری ازبکستان برای حضور در ایران و آشنایی بیشتر با زیست‌بوم فناوری و نوآری ایران از دیگر مذاکرات صورت گرفته در این دیدار بود.

مقرر شد که کارگروهی برای بررسی نیازهای فناورانه دو کشور تعیین شود تا در سفر وزیر نوآوری ازبکستان به ایران در بهار سال آینده، تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترکی برای توسعه روابط علمی و فناورانه بین دو کشور تهیه و به امضای معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ایران و وزیر علوم ازبکستان برسد.

هیات ایرانی حاضر در این دیدار، پس از بازگشت از سفر، اعضای پیشنهادی کارگروه خود را معرفی می‌کنند. اعضای کارگروه ازبکستانی نیز تعیین می‌شوند تا این افراد در جلسات حضوری و غیرحضوری مذاکراتی برای تعیین اولویت‌های فناورانه و حوزه‌های همکاری دوجانبه داشته باشند. این موارد در تفاهم‌نامه همکاری بین ایران و ازبکستان مدنظر قرار خواهد گرفت.

همچنین در این دیدار بر حضور فعال ایران در هفته نوآوری ازبکستان که مهرماه سال آینده در تاشکند برگزار می شود تاکید شد. قرار بر این است که معاون علمی و فناوری رییس جمهوری میهمان ویژه این برنامه باشد تا با زیست‌بوم فناوری و نوآوری ازبکستان نیز بیشتر آشنا شود.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

 


 

اخبار مرتبط:

ازبکستان مقصد بعدی شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی است

همکاری های علمی و فناوری با ازبکستان توسعه می یابد

 


  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری
  • کد خبر : 48008
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت