سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 29 مرداد 1401
  • 1401/01/22 - 15:24
  • 294
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

زیست‌بوم نوآوری اقتصاد دیجیتال با 39 طرح رونق شد

اهمیت هوشمندسازی‌های دیجیتال در شاخه‌های مختلف علمی سبب شده تا حمایت‌های گسترده‌ای از طرح‌های این حوزه به عمل بیاید.

قطار نوآوری، بی‌وقفه در حال حرکت است و هر لحظه بر شتاب آن افزوده می‌شود. خدمات فراوان و تسهیل‌گری‌های این چرخه سبب شده تا تمامی کشورهای جهان در تلاش باشند تا زیرساخت‌های گوناگون خود را در یک همگرایی محض با این اپیدمی همراه کنند.

به دلیل ضرورت توسعه زیست‌بوم نوآوری، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در سال گذشته، از 39 طرح این حوزه، حمایت به عمل آورد.

 

صنعت و معدن

یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها، برنامه نسل سوم دیجیتال در حوزه صنعت و معدن بوده است که شامل 2 طرح بود و حمایت‌های لازم از این طرح‌ها به عمل آمد.

 

آموزش دیجیتال

از دیگر برنامه‌های مهم این حوزه، می‌توان به حوزه آموزش دیجیتال اشاره کرد که 21 طرح مختلف را در برگرفت. طرح حمایت از توسعه رویکردهای نوین آموزش و یادگیری با مشارکت 49 طرح و تائید 16 طرح در فراخوان، به مرحله اجرایی رسید.

 

کشاورزی و دام‌پروری هوشمند

برنامه نسل سوم دیجیتال در حوزه کشاورزی و دام‌پروری هوشمند با 2 طرح به اجرا رسید که به عنوان طرح مصوب و ابلاغی در برنامه متوازن سال 1400 قرار گرفت.

 

 

حمل‌ونقل هوشمند

برنامه چهارم، برنامه نسل سوم دیجیتال در حوزه حمل‌ونقل هوشمند و لجستیک بود که با اجرای 4 طرح عملیاتی شد. این 4 طرح، در فراخوان، ارزیابی و مورد تائید نهایی قرار گرفت.

 

سلامت دیجیتال

برنامه نسل سوم دیجیتال در حوزه سلامت دیجیتال شامل 10 طرح شد. حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق حوزه سلامت دیجیتال با مشارکت 37 طرح و برگزیده شدن 6 طرح در مرحله مالی، به اجرا رسید.

سلسله حمایت‌های ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در حوزه توسعه زیست‌بوم نوآوری، در سال جاری نیز با قدرت تداوم خواهد یافت.

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#17

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 83216

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت