سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 12 آذر 1400
  • 1399/02/30 - 17:08
  • 1265
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

سه سکوی تامین مالی جمعی مجوز فعالیت دریافت کردند

شرکت های «گروه پیشگامان کارآفرینی کارن»، «گروه نوآوری مالی پارس» ‏و «سامانه‌نگار آتنا» برای اولین بار موفق به اخذ مجوز فعالیت از کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی بر پایه مدل مشارکت شدند.


        شرکت های «گروه پیشگامان کارآفرینی کارن»، «گروه نوآوری مالی پارس» ‏و «سامانه‌نگار آتنا» برای اولین بار موفق به اخذ مجوز فعالیت از کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی بر پایه مدل مشارکت شدند.

        این شرکت‌ها که پیش از این در سال گذشته به عنوان عامل ‏تامین مالی جمعی، موفق به دریافت موافقت اصولی شده بودند، توانستند پس از تکمیل رویه‌های فنی و اجرایی لازم، مجوز فعالیتشان را از کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی اخذ کنند.

        این شرکت‌ها به عنوان عامل تامین مالی جمعی می‌توانند طرح‌هایی بر پایه مدل مشارکت را در پلتفرم خود قرار دهند و اگر تامین مالی جمعی آن‌ها با موفقیت انجام شود، برای تامین‌کنندگان، گواهی مشارکت صادر می‌شود.

        ﮔﺮوه ﻧﻮآوري ﻣﺎﻟﯽ ﭘﺎرس، با سکوی پارس فاندینگ، شرکت گروه پیشگامان کارآفرینی کارن با سکوی تامین مالی و سرمایه‌گذاری کارن و شرکت سامانه‌نگار آتنا با سکوی دونگی، طرح‌هایی که نیاز به تامین مالی جمعی دارند را جمع‌آوری و بررسی می‌کنند. دو شرکت دیگر نیز در حال تکمیل سکوی خود برای دریافت مجوز فعالیت هستند.

        طرح‌های حوزه‌های مختلف اعم از زیست فناوری،نانو، فناوری مالی، اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ اﺷﯿﺎ، سخت‌افزار، ﺑﺎزي و ﺳﺮﮔﺮﻣﯽ، ﻣﺤﺘﻮا، آﻣﻮزش، ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت و ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ، ﺧﺪﻣﺎت کسب‌وکار، ﺧﺪﻣﺎت ﺷـﻬﺮي، گردشگری، محیط زیست، ﭘﺰﺷـﮑﯽ و ﺳـﻼﻣﺖ، ﻓـﯿﻦ‌ﺗـﮏ و ﻧﯿـﺰ ﺗﻤـﺎﻣﯽ حوزه‌های دانش بنیان و نوپا که نیاز به تامین مالی دارند، می‌توانند از طریق این سکوها طرح خود را معرفی کرده و مردم نیز در صورت تمایل در آن‌ها مشارکت کنند.

پس از موفقیت تامین مالی ‏متقاضی از طریق سکوهای دارای مجوز، صاحبان کسب‌وکار باید گزارش پیشرفت فیزیکی و ریالی ‏ ‏طرح‌های خود را تهیه ‏کنند و از طریق ‏سکوی عامل به اطلاع عموم بر سانند.

تامین مالی جمعی یک ابزار مؤثر برای تجمیع سرمایه های خرد از جمعیت زیاد جهت تامین مالی­ های کمتر از 2 میلیارد تومان خواهد بود.

این ابزار با مشارکت موثر معاونت علمی و فناوری در بستر فرابورس عملیاتی شده است.
 

  • گروه خبری : دفتر تامین مالی و سرمایه گذاری
  • کد خبر : 51123
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت