سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : سه شنبه 09 آذر 1400
  • 1399/11/29 - 09:13
  • 1177
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

صنعت لوازم خانگی با توانمندی دانش‌بنیان‌ها گره می‌خورد تا راه برای ورود محصولات ایران‌ساخت به خانه‌ها باز شود

رویداد ارائه نیازمندی‌های فناورانه صنعت لوازم خانگی با حمایت معاونت علمی و فناوری و مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان 3 و 4 اسفندماه برگزار می‌شود.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به لزوم توسعه زنجیره‌های ارزش و با هدف شبکه‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع راهبردی کشور در نظر دارد سلسله رویدادهای ارتقا تاب‌آوری و رقابت‌پذیری زنجیره‌های ارزش را به صورت حضوری و مجازی برگزار کند. این رویدادها با همکاری شرکت دانش‌بنیان کاریز اعتماد برگزار می‌شود و در آنها نیازمندی‌ها و اولویت‌های فناورانه زنجیره ارزش صنایع و حوزه‌های مختلف شناسایی و با ظرفیت‌ها و توان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، به آنها پاسخ مناسب داده می‌شود.

با توجه به اهمیت صنایع لوازم خانگی 3 و 4 اسفندماه «رویداد ارائه نیازمندی‌های فناورانه صنعت لوازم خانگی» برگزار خواهد شد. از جمله نیازهای فناورانه شناسایی شده این صنعت می‌توان به «موتور فن‌های سانتریفیوژ و آکسیال»، «قطعات اولیه حساس الکترونیکی»، «زیرساخت های حوزه اینترنت اشیا»، «تسهیل واردات قطعات حساس و فناورانه غیرقابل جایگزین»، «تامین دستگاه‌ها و ماشین آلات پیشرفته»، «تولید کامپاندهای پلیمری مورد نیاز صنایع لوازم خانگی»، «فوم پلی‌یورتان با خواص حرارتی و عملکری مناسب»، «فناوری تصفیه هوای داکت اسپلیت» و «نانوپوشش‌های چربی‌گریز» اشاره کرد.

محورهای این رویداد شامل «مواد اولیه»، «قطعات و تجهیزات گلوگاهی»، «هوشمندسازی و فناوری ساخت»، «زنجیره ارزش» و «مصرف انرژی» می‌شود. همچنین در این رویداد فناورانه «پنل سیاستی و ارائه برنامه تاب‌آوری و رقابت‌پذیری»، «ارائه نیازهای حوزه صنایع لوازم خانگی»، «مذاکرات رودررو»، «معرفی حمایت‌های مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان» نیز به صورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد

 در این رویداد «انجمن صنایع لوازم خانگی ایران»، «گروه لوازم خانگی کن»، «گلدیران»، «گروه لوازم خانگی سام‌الکترونیک»، «هیمالیا»، «دیپوینت»، «انرژی» و «پاکشوما» و جمعی از شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین مدیران موثر و مرتبط با این حوزه مشارکت دارند.

علاقه‌مندان حضور در این مراسم به صورت آنلاین و مجازی می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 72818

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت