سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 29 مرداد 1401
  • 1400/02/12 - 10:52
  • 1060
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فراخوان| توسعه فناوری و خدمات علوم شناختی در کشور؛ محققان برای اجرای طرح‌های فناورانه حمایت می‌شوند

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در شانزدهمین فراخوان خود از طرح‌های پژوهشی این حوزه حمایت می‌کند.

این فراخوان با هدف توسعه و گسترش دانش، تولید فناوری و خدمات شناختی در سطح کشور و تشویق و ترغیب محققان، اساتید و پژوهشگران برای انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی خرداد ماه سال جاری منتشر می‌شود.

حمایت از طرح های دسته «ج» در این فراخوان مدنظر است. طرح های پیشنهادی این دسته برای افزایش هم افزایی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی شامل ترکیبی از حداقل دو پایان نامه (کارشناسی ارشد/ دکتری) است که باید در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فناوری یا خدمات شناختی و در چارچوب اولویت­ های ستاد قرار داشته و دستاورد یکپارچه‌ای را دنبال کنند.

تاکنون پانزده مرحله فراخوان حمایت از طرح ­های پژوهشی از سوی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری منتشر شده است و در نتیجه این فراخوان ­ها، بیش از دویست طرح پژوهشی و مطالعاتی در این حوزه در مراکز علمی کشور با حمایت های ستاد اجرایی شد.

طرح های پژوهشی محققان در این فراخوان در زمینه پژوهش های کاربردی و بنیادی شناختی مبتنی بر نگاشت مغز، پژوهش در حوزه بالینی و علوم اعصاب شناختی، فناوری شناختی برای ارزیابی و بازتوانی شناختی، توسعه فناوری های شناختی مرتبط با ارتباط بین مغز و ماشین و مغز با مغز، مدل سازی شناختی، روانشناسی شناختی، توسعه روش ها و ابزارهای توانبخشی شناختی، پژوهش های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی، پژوهش های کاربردی و بنیادی در زبانشناسی شناختی، کاربرد ترکیبی علوم شناختی، هوش مصنوعی و کلان داده، پژوهش در حوزه‌های مشترک علوم انسانی و علوم شناختی مورد حمایت قرار می گیرند.

طرح­ های پژوهشی و توسعه فناوری به ویژه در حوزه­ علوم پایه، مشروط به مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی قرار می­گیرند.

 

 مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 74104

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت