سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 11 تیر 1401
  • 1398/09/18 - 14:27
  • 1350
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

هر صفحه یک محصول نانویی

«نانو برای زندگی» عنوان کتابی است که به تازگی توسط ستاد توسعه فناوری‌های نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شده است تا آگاهی همگان از ثاتیرگذاری این حوزه علم و فناوری بر روی زندگی‌یمان افزایش یابد.

اما در این کتاب چه می‌خوانیم؟ فناوری‌ها روز به روز توسعه می‌یابند تا کیفیت زندگی افراد بهتر شود. فناوری نانو نیز می‌تواند ابزاری برای تحقق این هدف باشد.

هدف این کتاب نشان دادن نحوه تاثیر محصولات نانویی بر زندگی انسان است. در حال حاضر ما بیش از 500 محصول نانویی با برند «ایران ساخت» داریم. اما تا چه اندازه با آنها آشنا هستیم. این محصولات شامل محصولات نهایی، محصولات واسطه‌ای، نانو مواد و تجهیزات هستند. در این کتاب درباره تجهیزات و مواد نانویی صحبت نمی‌شود و تمرکز بر روی محصولات این حوزه است.

پس محصولات در این کتاب به تفکیک حوزه‌هایی مانند دارو، بهداشت و سلامت، آب، ساخت و ساز، کالای خانگی، انرژی، حمل و نقل و کشاورزی معرفی شده‌اند. در هر صفحه از این کتاب خواننده با یک محصول نانویی آشنا می‌شود و از نحوه تاثیر آن بر زندگی آگاه می‌شود.

همچنین یکی از جذابیت‌های این کتاب استفاده از تصاویر گوناگون است. در برخی از محصولاتی که عکس محصول برای خواننده چندان گویا نیست، از عکسی استفاده شده که کارکرد محصول را به خوبی نشان دهد.  پس در این کتاب با روش‌های بهتر شدن زندگی با استفاده از محصولات نانویی آشنا می‌شویم.

گزارش از مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

پایان پیام/25


اخبار مرتبط:

*فناوری نانو در ایران، از جهش علمی تا جهش اقتصادی

*ارائه ۳۰۰ محصول دانشگاه آزاد در نمایشگاه فناوری‌های نانو

*محصولات نانو ایران ساخت به ۴۵ کشور صادر می‌شود

*صادرات محصولات نانو «ایران ساخت» افزایش می‌یابد


  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 47915
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت