سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
  • 1399/02/22 - 10:56
  • 827
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

وبینار فناورانه؛ صنعت خودرو توسط شرکت‌های دانش‌بنیان نیازهایش را برطرف می‌کند

در یک همایش آنلاین با حضور نمایندگان و مدیران شرکت‌های دانش بنیان و کارشناسان مدعو نیازهای فناورانه صنعت خودرو پاسخ داده می‌شود. تا کنون ده‌ها شرکت بزرگ در حوزه‌های مختلف مانند رنگ، مواد شیمیایی، قطعه سازی و الکترونیک نیازهای فناورانه خود را در همکاری با شرکت‌های دانش بنیان مرتفع ساخته‌اند.


 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امضای تفاهم نامه حمایت از شتاب دهنده‌ها و مراکز نوآوری درحوزه فن‌آوری‌های وابسته به صنایع خودرو با حضور معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ، تنها یکی از اقدامات این معاونت در حوزه خودرو سازی را شامل می‌شود. در سال 1398 نیز چند توافق مشابه میان خودرو سازهای مختلف و مجموعه وزارت صمت از یک سو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طرف دیگر شکل گرفت.

زمینه کاری بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان  مانند الکترونیک، قطعات و قالب سازی و رنگ و مواد شیمیایی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به صنعت خودرو سازی مرتبط است.

با توجه به نوسان نرخ ارز و بروز مشکلاتی در واردات قطعات و کالاهای مورد نیاز کارخانجات و صنایع فعال در خودور سازی، این صنعت بیش از گذشته توجه خود را معطوف توان داخلی و جوانان متخصص در شرکت‌های دانش بنیان کرده است.

با فرصت‌های قابل توجهی که در این صنعت برای شرکت‌های دانش بنیان وجود دارد، مرکز شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک همایش آنلاین تدارک دیده است. در این وبینار آنلاین  مدیران و نمایندگان شرکت‌های دانش بنیان و فعالان فناور این حوزه می‌‌توانند سوالات فنی و مشکلات خود را با مشاوران خبره در میان بگذارند.

بر همین اساس وبینار معرفی نیازهای فناورانه در حوزه رنگ و مواد شیمیایی، مهندسی مواد، ماشین آلات و تجهیزات، قطعه سازی و تولید قطعات خودرو در روز سه شنبه 23 اردیبهشت برگزار می‌شود.

هیمن امیری مشاور مدعو در این همایش مجازی است. علاقه مندان می‌توانند برای ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر به سایت bizservices.ir  مراجعه کنند.

 

 

پایان پیام/33  • گروه خبری : اخبار,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 50917
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت