سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 02 بهمن 1400
  • 1399/07/15 - 07:51
  • 845
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیشگامان اقتصاد دیجیتال زیست‌بوم فناوری و نوآوری را توسعه می‌دهند

توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور هدفی است که این روزهای فعالان حوزه علمی کشور را به خود مشغول کرده است. این توسعه فناورانه به نفع جامعه و آینده کشور است. کشوری درگیر تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی. برای این کار هم شناسایی پیشگامان علمی و فناوری کشور یک ضرورت است.

درک این مهم، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را به صرافت تعیین اولویت‌هایی برای تکمیل زنجیره زیست‌بوم فناوری و نوآوری دیجیتال انداخته است. زنجیره‌ای که به تجارب پیشگامان این عرصه نیاز دارد تا به هم پیوستگی آنها معنادار و ناگسستنی باشد.

اگر راه رفته این پیشگامان، به دیگر بازیگرانی که به تازگی به این عرصه قدم نهاده‌اند معرفی شود، نقشه راهی خواهد بود برای جبران اشتباهات، کاهش خطاها و انتخاب مسیری درست و منطقی. به همین دلیل تعامل سازنده با شرکت‌های بزرگ و پیشگامان این حوزه فناورانه یک راه مطمئن برای بازیگرانی است که در سطوح مختلف به این حوزه ورود می‌کنند.

همکاری با شرکت‌های بزرگ و پیشگامان برای «افزایش نفوذ فناوری‌های دیجیتال» و «پیشبرد برنامه‌های متنوع‌سازی، توسعه بازار داخلی و جهانی برای فعالان این حوزه» به اولویتی بدل شد که ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال تحقق آن است.

این کار در «تسهیل در روند تجاری‌سازی محصولات، خدمات و دستاوردهای دانش‌بنیان»، «توسعه کسب‌وکارهای این حوزه» و «شناسایی افراد و مجموعه‌های اثرگذار در حوزه اقتصاد دیجیتال» موثر است.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 70324

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت