سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 29 مرداد 1401
  • 1400/03/04 - 09:47
  • 1041
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

3600میلیارد تومان گردش مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان؛ بیش از 7 هزار نفر دارای شغل شدند؛ نوآوری رواج یافت و برای کشور درآمدزایی شد

شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق نیازمند زیست‌بومی برای رونق کسب‌وکار خود هستند و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان این زمینه را برای آنان فراهم کرده است.

توسعه فعالیت‌های فناورانه یکی از اولویت‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با استقرار شرکت‍‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های خلاق و توسعه استارتاپ‌ها توانسته است به موفقیت‌های قابل توجهی در این حوزه دست پیدا کند.

در این شهرک علمی و تحقیقاتی، 580 شرکت دانش‌بنیان و فناور مستقر است که توانسته‌ برای بیش از 7هزار نیروی انسانی خلاق و نوآور اشتغال ایجاد کند. این کسب‌وکارها همچنین گردش مالی بیش از 3هزار و 652میلیارد تومانی را برای اقتصاد دانش‌بنیان به ارمغان آوردند.

میزان فروش شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، به بیش از 1750 میلیارد تومان رسیده است که رشد 70درصدی را در سال 99 نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان در این سال توانست به حد نصاب 37 میلیون دلار برسد که فناوران و نوآوران در این حوزه توانستند جهش 7 برابری را نسبت به سال گذشته برای تولید ناخالص داخلی کشور به ارمغان بیاورند.

اما میزان استقبال از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های نهفته در حوزه پژوهش‌های کاربردی و فناورانه نیز قابل توجه بود به طوری که میزان قراردادهای پژوهشی و فناوری شرکت‌ها نسبت به سال گذشته افزایش داشت و به میزان 817 میلیارد تومان رسید. این میزان نشان دهنده رشد 2.3 برابری در حوزه پژوهش و فناوری است.

صاحبان سرمایه و فعالان حوزه حمایت‌های مالی از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و خلاق با سرمایه‌گذاری مشترک شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در تجاری‌سازی محصولات فناورانه، رکورد 9.1 میلیارد تومان را به جا گذاشتند و افزایش 6برابری نسبت به سال 98 را رقم زدند.

فعالیت فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور مستقر درآمد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را به یبش از 41میلیارد تومان افزایش داد و 208 درصد رشد نسبت به میزان مصوب ثبت کرد.

این شهرک علمی و تحقیقاتی با حمایت و نقش‌آفرینی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از فعالان زیست‌بوم نوآوری و فناوری گام برمی‌دارد و در سال جاری نیز رشد و توسعه فعالیت‌های فناورانه را در نظر دارد.

 

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/24

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی,مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی
  • کد خبر : 74525

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت