سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 13 آذر 1400
  • 1399/01/23 - 10:38
  • 736
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
از سوی ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیز، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی؛

20 طرح حوزه فوتونیک و لیزر حمایت شد

حمایت از طرح‌های فناورانه یکی از سرفصل‌های کاری ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت است. در فرجه زمانی دوازده ماهه اخیر از میان طرح‌های ارسال شده به این ستاد در حوزه فوتونیک و لیزر، بیش از 20 طرح نوآورانه تصویب و مورد حمایت قرار گرفت.

 

 

بر اساس فراخوان‌های اعلام شده از سوی این ستاد، بیش از 50 طرح توسعه فناوری از سوی شرکت‌های دانش بنیان، فناور و استارتاپ‌‌های بر آمده از محیط‌های دانشگاهی به این مرکز ارسال شد. در نهایت 20 طرح که بیشترین انطباق را با شاخصه‌ها و استانداردهای اعلامی داشتند، مورد پذیرش قرار گرفتند.

این طرح‌ها برای رسیدن به مرحله اجرا و تولید از حمایت این ستاد برخرودار شدند. در این بازه زمانی همچنین 30 طرح توسعه فناوری که در سال قبل تصویب شدند مورد حمایت قرار گرفتند. این حمایت‌ها به صورت حمایت بلاعوض و تسهیلات صورت پذیرفت.

در حوزه مواد پیشرفته و ساخت نیز، ستاد  بیش از 45 درخواست و طرح واصله مرتبط با حوزه مواد و ساخت، را مورد بررسی قرار داد که پس از ارزیابی‌های لازم، نتایج آن به متقاضی منعکس شده است. همچنین، داوری و تصویب حدود 20 طرح فناورانه مرتبط با حوزه مواد و ساخت، در این ستاد صورت پذیرفت.

 علاوه بر این، با توجه به مقیاس نسبتاً بزرگ طرح‌های حوزه مواد و ساخت، مشارکت سرمایه‌گذار و مصرف‌کننده نهایی، اهمیت بسیاری در ایجاد اطمینان از به نتیجه رسیدن موضوع دارد. بنابراین این ستاد، رویکرد ایجاد مدل و زیرساخت همکاری با هلدینگ‌های بزرگ سرمایه‌گذاری را در سال 1398 در نظر گرفته و در همین راستا تفاهم‌نامه همکاری با یکی از هلدینگ‌های بزرگ در حوزه مواد فلزی و غیرفلزی منعقد و همکاری‌های مشترک امیدبخش و تاثیرگذاری انجام شده است.

 

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/33

 

اخبار مرتبط:

مقاله مروری درباره نقش نانوساختارها در تولید جوهر رسانا

ساخت جوهرهاي رسانا با استفاده از نانو ذرات مس در ايران

دومین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی محققان کشور منتشر شد

حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک و لیزر از 160 طرح پژوهشی

 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 50318
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت