سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : سه شنبه 27 اردیبهشت 1401
  • 1400/09/07 - 09:59
  • 268
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

50 کارگزاری برای تسهیل کار فن‌بازارها فعالیت می‌کنند؛ درآمدها ۱۵۰ برابری سرمایه‌گذاری‌ها

با هدایت و تسهیل‌گری فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بروکرها یا کارگزارهای فناوری فعال بخش خصوصی، رشد قابل توجهی در بازار این حوزه رقم زدند.

کارگزاران تجارت فناوری که مهمترین عوامل ایجاد و رونق فن بازارها در کشور هستند، در سراسر کشور فعالیت می‌کنند و آخرین آمارها گویای این است که در حال حاضر ۵۰ شرکت کارگزاری در کشور به خدمات رسانی و توسعه بازار محصولات فناورانه و افزایش سرمایه‌گذاری‌های لازم برای استارتاپ‌ها، اختراعات و شبکه نوآوری مشغول هستند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا پایان سال تعداد این کارگزاری‌ها و بروکرها را به 70 مجموعه برساند و پراکندگی آنها در کشور را بیشتر کند تا دسترسی‌ها به این خدمات تسهیل شود. مجموعه‌هایی که با تلاش و ارائه خدمات خود منجر به 150 برابر شدن درآمدها نسبت به سرمایه‌گذاری‌ها شدند.

فن بازارهایی که ایجاد شده‌اند تا بازار جدید و دارای ارزش افزوده بالای فناوری را در کشور توسعه دهند. این مراکز سعی دارند تا تبادلات در زیست بوم فناوری را تسهیل کنند. مبادلاتی چون «فروش محصولات فناورانه و با فناوری بالا»، «جمع‌آوری سرمایه برای اختراعات و استارتاپ‌ها» و «انتقال دانش فنی و رفع نیازهای فناورانه با استفاده از توان داخلی».

گردش مالی شبکه ایجاد شده در فن بازار طی 20سال گذشته بیش از هزار میلیارد تومان برآورد شده است که با اجرای برنامه‌هایی در سطح بین‌المللی قرار است این عدد افزایش قابل توجهی را تجربه کند.

 

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

#23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری
  • کد خبر : 79131

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت