سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 09 تیر 1401
  • 1401/01/09 - 09:30
  • 511
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نشست مشترک؛ حوزه نیرو دانش‌بنیان می‌شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر نیرو، درباره لازمه‌ها و چگونگی تحقق شعار سال در بخش نیرو گفت و گو کردند.

در نشستی مشترک با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و علی اکبر محرابیان وزیر نیرو، ضمن بررسی ضرورت‌های تحقق شعار سال در بخش نیرو، چگونگی بومی‌سازی فناوری‌ها، بازارسازی برای شررکت‌های دانش‌بنیان و خلاق این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین درباره چگونگی نفوذ فناوری و نوآوری به حوزه‌های شاخص و پیشران در موضوعات گوناگون از جمله انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، بهینه‌سازی مصرف انرژی، هوشمندسازی و ... به تبادل نظر پرداختند.

 

دانش‌بنیان شدن حوزه نیرو

در این نشست مقرر شد دامنه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی در حوزه نیرو گسترده شده و نیز پژوهشگاه نیرو به عنوان محور اصلی توسعه این زیست بوم در صنعت نیرو نقش آفرینی کند. تسهیلات، تنظیم‌گری و وضع مقررات با هدف توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، استفاده حدأکثری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مورد تأکید معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و وزیر نیرو قرار گرفت.

در این نشست همچنین نسبت به تشکیل کارگروه همکاری مشترک ظرف 2 هفته، با هدف پیشبرد اهداف و برنامه‌ها موافقت شد. در قالب این کارگروه همکاری، ضمن تعریف و تأیید پروژه‌های پژوهشی، فناورانه و دانش‌بنیان در حوزه نیرو، توسعه و تأمین مالی پروژه‌ها از طریق صندوق پژوهش و فناوری دنبال و محقق خواهد شد.

 

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

24#

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,گفتگوها,میز گرد,حوزه ریاست,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان,معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری,معاونت سیاستگذاری و توسعه
  • کد خبر : 82950
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت